Warsztaty Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy serdecznie zaprosić rodziców na IV Warsztaty międzykulturowe organizowane w ramach projektu Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu Europejska Współpraca Terytorialna Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), które odbędą się w dniu 06 października 2022r. (czwartek) w godz. 16:30 – 19:30 w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Złotowskiej nr 86 w Szczecinie.
Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane wzięciem udziału w IV Warsztatach międzykulturowych o wypełnienie zgłoszenia (załącznik) i odesłanie go na adres: njs@um.szczecin.pl.
Warsztaty poprowadzi dr Marta Janachowska-Budych – adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Kultury i Mediów Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania obejmują kwestie komunikacji międzykulturowej oraz polsko-niemieckich kontaktów kulturowych, a także dydaktykę literatury na zajęciach języka niemieckiego jako obcego.
Cel i program warsztatów:
Podczas warsztatów, bazujących przede wszystkim na aktywizujących ćwiczeniach i grach symulacyjnych połączonych z elementami teoretycznymi, uczestniczki i uczestnicy doświadczą i dowiedzą się czym jest kultura, jak działa postrzeganie w kontaktach międzykulturowych oraz jaki wzajemny wpływ mają na siebie język, komunikacja i kultura.
Na podstawie wiedzy i refleksji z warsztatów stworzony zostanie katalog praktycznych wskazówek wspomagających rozwój kompetencji kulturowych dzieci i młodzieży.

Zgłoszenie_IV Warsztaty międzykulturowe_06-10-2022-1

 

http://pp67.pl/wp-content/uploads/2022/09/Program_IV-Warsztaty-międzykulturowe-dla-rodziców_06-10-2022-1.pdf

 

Serdecznie zapraszamy !